Zápas v Hamburgu je pre mňa špeciálne, pripustil Bet365

Český reprezentant Theodor Gebre Selassie má pre sobotné stretnutie kvalifikácia v Nemecku o motivácii navyše. Už štyri roky oblieka dres Brém, a tak by si chcel proti úradujúcim majstrom sveta zahrať. Aj preto, že sa zápas koná v Hamburgu, ktorý je Bet365 najväčším rivalom Brém a kam ho prídu podporiť kamaráti.

“Je to pre mňa špeciálnejšie zápas, pretože sa hrá v Hamburgu, čo je kúsok od Brém a prídu sa za mnou pozrieť známi, “ povedal Gebre Selassie na dnešnom stretnutí s novinármi. “Rád by som si zahral najradšej v každom zápase. Tento je ale určite pre mňa významnejšie,” dodal.

Znovu sa rozhodne medzi ním a ďalším nemeckým Bet365 stavkovanie krajanka Pavlom Kadeřábka, ktorý v poslednej dobe dostával v národnom tíme prednosť.V novej sezóne však začal v Hoffenheimu na rozdiel od Gebre Selassieho hrať zľava. “Pavel síce hráva naľavo, ale hrajú tam iný systém ako v reprezentácii, takže netuším, či to hrá úlohu. My spolu máme dobrý vzťah a bude záležať na trénerovi, koho vyberie,” uviedol Gebre Selassie.

Hamburg je pre Brémy najväčší rival a sám je zvedavý, ako ho publikum prijme. “Keď tam prídeme s Brémami, tak nás nemajú radi. Uvidíme, či sa to bude takto Bet365 prejavovať aj v reprezentácii.Ale celkovo sa teším na atmosféru, ktorá je na tamojšom krásnom štadióne vždy dobrá, “ vyhlásil dvadsaťdeväťročný bek.

Vďaka štvorročnému angažmán v bundeslige má o sobotňajšom súperovi prehľad a pripúšťa, že Nemecko je protivníkom z najťažších. “Možno teraz nemajú tá najzvučnejších mená v kádri, ale všetci hráči pravidelne hrajú bundesligu a navyše v silných kluboch. Majú veľa individualít, ktoré sa ale podriaďujú tímu a vie potlačiť svoje ega. Je to najťažšie možný súper a Bet 365 určite budú favoritom, “ povedal odchovanec Jihlavy.

Napriek tomu verí, že českí futbalisti majú šancu uspieť. ” Hrateľné je všetko. Môžeme mať deň a oni naopak nie. Musíme podať disciplinovaný a aktívny výkon.Keď to otvoríme, tak nás prejdú, ale nemôžeme byť len vzadu. Keď budeme zodpovední pri defenzívnej práci, tak možno budú priestory pre protiútoky, pretože oni sa snažia súpera prehrať za každú cenu, “ všimol sa Gebre Selassie.

Ak dostane šancu, pokúsi sa potvrdiť formu z Brém. Werderu síce nevyšiel vstup do sezóny, ale v posledných dvoch zápasoch si Gebre Selassie pripísal gól a asistenciu a pomohol k štyrom bodom. “Mal som skôr trošku šťastie. Vstup do sezóny ale nebol podľa predstáv a zmenil sa tréner. Teraz dbáme na kompaktnosť a nehráme také harakiri ako prvé zápasy. Dúfam, že po reprezentačnej pauze budeme pokračovať v zbieraní bodov, ” dodal.