Ohromné ​​dráma! Berdych siahal po skalpu Federera, zahodil dva mečbaly

Jediný loptička chýbal ku skalpu šampióna. Český tenista Tomáš Berdych prehral s Rogerom Federerom vo štvrťfinále turnaja v Miami po úchvatné trojsetovej bitke. Švajčiarskemu šampiónovi tohtoročného Australian Open podľahol po setoch 2: 6, 6: 3 a 6: 7. V semifinále ženského pavúka skončila Karolína Plíšková. Turnajovú dvojku v popoludňajšom floridskom slnku utahala bývalá svetová jednotka Caroline Wozniacka z Dánska, ktoré česká hráčka podľahla 7: 5, 1: 6 a 1: 6.

Informácie pripravujeme

Tohtoročná víťazka turnajov v Brisbane a v Dohe Plíšková prehrala ešte len štvrtý zápas v sezóne.Pred bránami finále skončila rovnako ako nedávno v v Indian Wells.

Pliskova sa nepodarilo stať sa prvou stavkovanie live českou finalistkou dámske dvojhry v Miami. O titul si na prestížnom turnaji zahrala Martina Navrátilová, ktorá ale v roku 1985 ovládla premiérový ročník už v čase, keď reprezentovala Spojené štáty americké.

Plíšková porazila Wozniacku vo februárovom finále v Dohe, ale tentoraz na skvele sa pohybujúci Dánku nestačila a podľahla jej štvrtýkrát v kariére.

Prvý set síce Plíšková vyhrala, ale víťazstvo 7: 5 jej stálo príliš síl. Viedla 4: 2, lenže brejk neudržala a za stavu 4: 5 odvrátila tri setbaly.Koncovku zvládla a priamym bodom z podania sadu uzavrela, potrebovala na to hodinu a dve minúty.

Od začiatku druhého setu sa na dvadsaťpäťročnej Pliskova prejavila únava z dlhých výmen. Stále viac chybovala a vo zvyšku zápasu už získala len dve hry. Nemohla sa oprieť o svoju tradičnú zbraň – servis.Do kurtu trafila len päťdesiat percent prvého podania a dokonca urobila viac dvojchýb (7), ako nastrieľala es (5).

Wozniacka dokázala dať eso alebo víťazný úder, ale predovšetkým vracala jeden loptu za druhým a menila rytmus. “Chceš do toho šliapnuť, do dlhých výmen sa nechceš dostať,” nabádal Pliskova kouč David Kotyza o pauze. “Strieľate,” sľúbila tenistka.

Na obrat už ale minuloročná finalistka US Open sily nenašla. Pokusy o agresívnejší hru končili chybami a po autu z forhendu prišiel aj koniec zápasu. Bola to 46. chyba Pliskova, zatiaľ čo Dánka ich urobila o polovicu menej. “Ani neviem, ako sa mi to podarilo,” komentovala svoje víťazstvo Wozniacka.Jej finálová súperka vzíde zo súboja Američanky Venus Williamsovej a Britky Johanny Kontaové.

read more: stavky-clic.com