České basketbalistky v generálke na MS nestačili na Američanky

V závere stretnutia si navyše poranila členok pivotka Petra Kulichová, ktorá bola s deviatimi bodmi najlepšiu českú strelkynou.

“Vysoká prehra je nepríjemná, ale ešte nepríjemnejšie je zranenie Petry Kulichová. Teraz to nevyzerá ideálne. To zranenia prehluší všetko, “povedal tréner Lubor Blažek, ktorý bude netrpezlivo čakať na výsledky vyšetrenia v nemocnici. “Záleží, čo röntgen. Potom sa rozhodneme, ako to budeme riešiť.Už sme absolvovali turnaja, kam hráč odchádzal nie úplne zdravý a zapájal sa až priebežne a vždy sa tá trpezlivosť vyplácala, “dodal s tým, že ak by musel meniť zostavu, dodatočne nominovaná by zrejme bola Klára Pochobradsky z Hradca Králové.

Američanky v repríze finále posledného MS potrebovali napraviť nečakanú najlepšie stávkové kancelárie nedeľné porážku s Francúzskom a predvádzali výbornú obranu. kapitánke Eve Vítečkovej nedávala žiadny priestor Maya Mooreová a Češky mali minimálne otvorených striel.

“Proti USA to nie je nič jednoduché .Ich tlak v obrane je obrovský. Človek sa musí stále sústrediť na sto percent, inak dostane blok alebo príde o loptu, “uviedla Jana Veselá, šampiónka zámorské WNBA z roku 2010.

V útoku sa domáci basketbalistky na každý kôš veľa nadreli, ale v obrane si viedli veľmi dobre. Starosti im robila len pivotka Tina Charlesová, ktorá dala 10 z úvodných 19 bodov USA. Na českej strane sa v útoku začala presadzovať Kulichová a držala tím v hre. Potom však dala dve trojky za sebou hviezdna Diana Taurasiová, Američanky odskočili a od druhej štvrtiny si udržiavali dvojciferný náskok.

v druhej polovici si rýchlo pripísala štvrtý faul Kulichová, bez nej Češky prišli o silnú zbraň v útoku a v ofenzíve sa proti výbornej obrane Američaniek trápili.Naopak súperky prestali chybovať a do poslednej štvrtiny išli s náskokom 24 bodov.

“nepadali nám to tam, pre čo nemám moc vysvetlenie. Pritom sme v prvej polovici mali viac streleckých pokusov. Preto sme sa nedostali do Lauf a družstvo strácalo rýchlo na istote. Celú dobu to vyzeralo, že nemôžeme a že sme pod nejakou dekou. Ale je treba niekedy taký zápas odohrať, nechať si stávkové bonusy Bet-at-home zraziť hrebienok, než byť v nejakej prehnanej eufórii, “mieni Blažek.

Češky sa museli často púšťať do individuálnych akcií, čo bol proti fyzicky disponovaným Američankám ťažká úloha.Výber USA na ihrisku dominoval, navyše šesť minút pred koncom zle stúpil Kulichová a privodila si zranenie, ktoré ohrozuje jej štart na šampionáte, ktorý začne v Turecku v sobotu. Češky to ešte nakoplo a aspoň kozmeticky upravili výsledok niekoľkých podarenými akciami.

“Som presvedčený, že prehra Američaniek vo Francúzsku mala na ich výkon dnes pozitívny vplyv a chceli to odčiniť. Treba si uvedomiť, že medzi oboma tímami je veľký výkonnostný rozdiel a treba to prijať, “povedal Blažek.

” Päť tisíc ľudí sa prišlo pozrieť na najlepší ženský basketbal v podaní USA, my sme sa k tomu dnes bohužiaľ toľko nepridali, čo ma mrzí. som presvedčený, že máme na viac a môžeme hrať krajší basketbal, než sme predviedli.Niekedy je to ale o tom, čo vám súper dovolí a dnes nám toho veľa nedovolil, “dodal.

zdroj: www.sk-bonus.com/bet365